Dobry Testament

0 PL donated

Pola oznaczone * są obowiązkowe


*

*

*

Numer rachunku bankowego: PL 97 1750 0009 0000 0000 3043 5688

O kampanii

Kampania Dobry Testament została zainaugurowana jesienią 2015 roku jako 17. Kampania tego typu na świecie. Prowadzą ją wspólnie polskie organizacje pozarządowe, które działają zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i prawnymi. Wspólnie pracujemy nad tym, czego samodzielnie nie udało się dotychczas osiągnąć żadnej organizacji – chcemy sprawić, aby zapisy testamentowe na cele charytatywne i społeczne były powszechna praktyką.

Liczba Polaków sporządzających testamenty jest coraz większa. Powodów jest kilka. Najważniejszy to ten, że testament jest najwygodniejszym sposobem na rozdysponowanie pozostającego po nas majątku. Ostatnia wola to także narzędzie dające ludziom wewnętrzny spokój i chroniące przed konfliktami. Kampania „Dobry Testament” jest właśnie po to, aby jak najwięcej polskich rodzin doświadczyło dobrodziejstw wynikających ze sporządzenia testamentu.

Mity związane z testamentami

Zdejmujemy z testamentu łatkę aktu ostatniej woli, pisanego wyłącznie przez osoby starsze lub na łożu śmierci. Podważamy przekonanie, że testamenty powinny spisywać tylko osoby zamożne. Wyjaśniamy, że sporządzenie tego dokumentu nie jest wcale skomplikowane, czasochłonne i drogie. Stać na nie każdego, kto chce mieć wpływ na to, co stanie się z jego majątkiem na wypadek śmierci.

Zapisy testamentowe na cele charytatywne

Za pośrednictwem kampanii „Dobry Testament” chcemy również zwrócić uwagę na możliwość uwzględnienia w testamencie wybranej organizacji pozarządowej.  Może to być duża lub mniejsza kwota pieniężna, zbiór przedmiotów lub dokumentów albo jakiś składnik wybrany z naszego majątku. Jeżeli wiele osób podejmie decyzję o wskazaniu w testamencie wybranej organizacji, małe sumy uzyskają duże znaczenie.

Więcej o kampanii można przeczytać pod adresem: www.dobrytestament.pl