Wyniki konkursu Wakacyjna Kraina Marzeń

“W takich krainach chcielibyśmy spędzić lato! Poznaliśmy już Wakacyjne Krainy Marzeń podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wyobraźni i talentu uczestników” – czytamy na Ogólnopolskim Portalu DomyDziecka.org.
106 laureatów konkursu otrzyma dofinansowanie do wypoczynku i aktywności wakacyjnych. Łącznie przekażemy ponad 31 tysięcy złotych.

Do konkursu „Wakacyjna Kraina Marzeń” przystąpiło 38 domów dziecka i rodzin zastępczych, z czego do dalszej oceny zakwalifikowały się 34 zgłoszenia. Prace zostały ocenione w oparciu o kryteria: zgodność z tematem, kreatywność, estetyka pracy, opis krainy. Komisja zwracała szczególną uwagę na obecność elementów, które powinien zawierać rysunek, by mógł zostać uznany za mapę, takie jak legenda, skala, oznaczenie kierunków świata.

Nagrodzimy 12 domów – 4 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 6 rodzinnych domów dziecka oraz 2 rodziny zastępcze. 106 podopiecznych tychże otrzymaja dofinansowanie do wyjazdów wakacyjnych, korzystania z atrakcji w miejscu zamieszkania, zajęć hobbystycznych i zakupu akcesoriów do realizacji pasji w kwocie 300 zł na osobę. W konkursie „Wakacyjna Kraina Marzeń” przekażemy łącznie 31 800 zł. To będą niesamowite wakacje!

Na podium znalazły się prace młodych artystów z Krasnegostawu, Trzebieszewa i Łodzi.

Największa liczbę punktów uzyskała praca Zamkolandia przygotowana przez podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie. W Zamkolandii znajdziemy obiekty odzwierciedlające zainteresowania dzieci, mamy więc Imprezową Zatokę Pirata Gacka, Centrum Spraw Tajemniczych i Paranormalnych Amelii czy Miasto Władcy Anime Jacka. Na Wyspie Kotów Sylwii mieszkają koty, nieopodal Wioski Wodza Jakuba biegają wielbłądy, a na Mglistych Łąkach pasą się łagodne konie, na których podróżują mieszkańcy Zamkolandii.

Drugie miejsce zajęły dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Trzebieszewie, które ujawniły nam, jak same piszą, fragment stuletniej mapy Dzieciakolandii Wakacyjnej. Wstęp do tej tajemniczej krainy mają tylko osoby, które nie ukończyły 18 roku życia. Znajdziemy w niej wyspy: fascynującą Smokolandię, słodką Cukierkolandię, pyszną Fastoodolandię i magiczną Baśniolandię. W ostatniej z nich wszystkie królewny, jednorożce i koty w butach ze wszystkich bajek. Cała kraina liczy jeszcze 1000 innych wysp!

Na podium znalazła się również praca przedstawiająca krainę Sielsko-Marzycielsko ulepiona przez dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Łodzi. Praca składała się z blisko 60 modelinowych ulepionych z największą starannością elementów. Sielsko-Marzycielsko składa się z 10 mniejszych krain, a każda z nich dedykowana jest jednemu członkowi rodziny. W Krainie Matmy o kształcie prostopadłościanu możemy rozkochać się w tym przedmiocie, choć mieszańcy Krainy Stworów wyglądają na sympatycznych, nie radzimy odwiedzać jej w pojedynkę, a Kraina Fast-Foodów stanowi raj dla łakomczuchów. Na wschodzie mieszczą się krainy sztuki – Muzyki, Mody oraz Filmów i Seriali, gdzie wyświetlane są świetne seanse i trwają dyskusje o kinie.

Wszystkim startującym bardzo dziękujemy przesłane prace! Miło nam, że obok stałych uczestników naszych akcji, zobaczyliśmy nowe domy. Tak trzymać!

Jesteśmy wdzięczni naszym darczyńcom, którzy wspierają finansową naszą misję. Dzięki Wam możemy organizować konkursy takie jak „Wakacyjna Kraina Marzeń” i dawać rady dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jeśli chcecie, byśmy mogli obdarować kolejną pracę – Obłoczkowo dzieci z Woli Brzosteckiej, zachęcamy do dokonywania wpłat, w tytule przelewu wpisując Wakacyjna Kraina Marzeń.

85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX

Konkurs skierowany był do placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych zarejestrowanych na Portalu DomyDziecka.org. Zachęcamy do dołączenia do naszego grona – zobacz.

Bądź Filantropem!