Wystartowała 7. edycja kampanii Kilometry Dobra!

1 marca 2020 roku rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. W tym roku o tytuł Mistrza Świata w Dobroci walczy 37 organizacji.

Kilometry Dobra to cykliczna akcja dobroczynna, której inicjatorem i pomysłodawcą jest Robert Kawałko – prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Fundacje i stowarzyszenia przystępujące do akcji przez trzy miesiące będą zbierać pieniądze na swój wybrany cel. Organizacji, której udało się osiągnąć najlepszy wynik w danym roku, przyznawany jest tytuł Mistrza Świata w Dobroci. W minionych edycjach udało się zebrać ponad 5,5 mln zł na realizację około 220 różnych projektów.

Szczególnym elementem kampanii Kilometry Dobra jest dążenie do pobicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet o jednym nominale. Obecny rekord należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. Podczas Finału 7. edycji kampanii, który zaplanowano na weekend 30-31 maja, podejmiemy wyzwanie pobicia tego wyniku. Każda organizacja przystępująca do akcji organizuje Finał w wybranej przez siebie miejscowości, dlatego monety układane będą równocześnie w wielu miejscach w Polsce.

Kampania Kilometry Dobra z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, rośnie także grono osób wspierających akcję. W promocję wydarzenia zaangażowało się wielu ambasadorów. Są to m.in.: zespoły Skaldowie oraz Perfect, wokalista Witold Paszt, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, Kabaret Moralnego Niepokoju.

Więcej informacji na temat kampanii oraz listę organizacji i celów wraz z możliwością wpłaty można odnaleźć na stronie www.kilometrydobra.pl

 

Bądź Filantropem!