Pierwszy Kilometr Dobra przekroczony

Kampania Kilometrów Dobra nabiera rozpędu. Dzięki wpłatom Darczyńców, przekroczyliśmy już pierwszy kilometr na trasie bicia Rekordu Guinnessa w układaniu szeregów z monet – oznacza to, że w niespełna dwa tygodnie zebraliśmy ponad 68 tysięcy złotych! Dziękujemy!


W rywalizacji o tytuł Mistrza Dobroci kilka organizacji wyraźnie wysunęło się na prowadzenie.
W pierwszej dziesiątce znalazły się lokalne koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną, które swoje zbiórki prowadzą m.in. na potrzeby remontów.
Nasi uczestnicy ruszyli już z akcjami promocyjnymi dla prowadzonych przez siebie zbiórek.
W Siedlcach ogłoszono konkurs dla szkół – placówka, która zbierze najwięcej funduszy dla Caritas Diecezji Siedleckiej, zdobędzie bon finansowy. Żywieckie Centrum Wolontariatu, na potrzeby realizacji celu wyznaczonego przez Stowarzyszenie Paramus, zorganizowało imprezę z okazji Dnia Kobiet, Jarosław – „Sportowe Ostatki” dla dzieci. W Choczewie odbyły się warsztaty kulinarne i zajęcia ceramiczne.
W Świdnicy wolontariuszy z puszkami wspierały już m.in. bajkowe postaci, na czele z Myszką Miki, a Zamość – jak co roku – przygotował spot promujący zbiórkę, z udziałem ambasadorów. Szczecińska Fundacja Zdroje zachęca do zamówienia w jednym ze szczecińskich hoteli kolacji, z której dochód częściowo wesprze akcję, Bytom planuje zbiórki przy okazji imprez, kiermaszów, konferencji. Niniew zapowiada organizację biegu charytatywnego, także w Olsztynie w pomaganie aktywnie zaangażowali się biegacze i rowerzyści.
Każda inicjatywa, podejmowana przez uczestniczące w naszej Akcji organizacje, może być inspiracją dla kolejnych, zachęcamy więc do dzielenia się pomysłami i wspólnego działania – dla wspólnego celu.
Poszczególne cele można natomiast poznać i wesprzeć za pośrednictwem strony www.kilometrydobra.pl – do czego serdecznie zachęcamy!

Bądź Filantropem!