Kilometry Dobra – nowy rekord

Kilometry Dobra 2018

Kampania „Kilometry Dobra”, której 5. edycja zakończyła się 3 czerwca zebrała ponad 1,2 mln złotych! To wspólny wynik 55 organizacji z całej Polski, któr przez 100 dni zbierały złotówki, by pomagać potrzebującym.
Zwycięzcą w szlachetnej rywalizacji o tytuł Mistrza Świata w Dobroci została po raz trzeci z rzędu Caritas Archidiecezji Białostockiej, która remontuje „Metanoię” – ośrodek terapii dla uzależnionej młodzieży. Na drugim miejscu kampanię ukończyło Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów z Katowic, zaś trzecie miejsce na podium zajęła olsztyńska Fundacja “Przyszłość dla Dzieci” zbierająca na leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego chorym dzieciom z Warmii i Mazur.

Wspaniale wypadło też 8 oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ich udział w „Kilometrach Dobra” zaowocował wysokimi miejscami w rankingu, a suma zebrana przez oddziały PSONI stanowi prawie 1/3 wszystkich złotówek w tegorocznym wyniku.

Dobryy przykład całej Polsce dały Jarosławskie Kilometry Dobra. To koalicja czterech jarosławskich organizacji, które solidarnie wspólpracowały w ciągu całej kampanii i uzyskały 8. miejsce.

Tegoroczne „Kilometry Dobra” zjednoczyły dziesiątki organizacji z całej Polski, z których każda robi coś ważnego i pożytecznego dla innych. Dzięki tej współpracy kampania od swojego początku w 2013 roku zebrała już ponad 4,5 mln złotych i nadal sie rozwija. Juz teraz zapraszamy fundacje i stowarzyszenia do udziału w kampanii w przyszłym roku. Informacje o warunkach udziału można zamówić pisząc na adres instytut@pif.org.pl.

 

Bądź Filantropem!