Jak pomagać w dobie koronawirusa?

Klęski żywiołowe powodują wzrost zachowań altruistycznych i filantropijnych. Można to zaobserwować zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy tak wiele firm i osób prywatnych na różne sposoby włącza się w walkę z epidemią koronawirusa. W jaki sposób można dziś pomagać?

1) Wspierając finansowo lub rzeczowo organizacje pozarządowe i ośrodki, które na co dzień pomagają osobom w trudnej sytuacji życiowej – niepełnosprawnym, ubogim lub bezdomnym. Epidemia to duże wyzwanie dla Domów Pomocy Społecznej i ośrodków pomagającym osobom bezdomnym. Aby pomoc była efektywna, najlepiej skontaktować się z daną placówką i zapytać o potrzeby.

2) Korzystając z serwisu FaniMani podczas robienia zakupów internetowych. Część kwoty naszego zamówienia zostanie przeznaczona na wsparcie wybranej przez nas organizacji. To nic nie kosztuje!

3) Wspierając zbiórkę na walkę z wirusem w jednym z serwisów crowdfundingowych (siepomaga.pl, pomagam.pl, zrzutka.pl).

4) Pomagając osobom chorym i starszym z otoczenia – np. poprzez dostarczenie zakupów.

5) Dołączając do grupy “Widzialna Ręka” na Facebooku. Celem inicjatywy jest udzielania sobie nawzajem prostej i doraźnej pomocy, takiej jak zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy realizacja recept w aptece.

6) Udzielając bezpłatnych korepetycji lub konsultacji specjalistycznych przez internet.

 

Razem możemy więcej!

 

Źródła:

www.kobiecefinanse.pl

www.publicystyka.ngo.pl

Bądź Filantropem!