II Gala Hoovera

W ubiegły piątek, 15 listopada, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyła się II Gala Hoovera. Restauratorzy i przedsiębiorcy zaangażowani w akcję odebrali statuetki “Hoovera”.

Celem akcji “Hoover Table”, której jesteśmy partnerem, jest stworzenie możliwości wyjazdu na na obóz przygodowo-językowy dla młodzieży z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzin zagrożonych ubóstwem, a także upowszechnienie wiedzy i pamięci o prezydencie USA i jego misji.

Z relacji dzieci biorących udział w obozie w 2019 roku wynika, że wyjazd był dla nich czasem radości, ciekawych wyzwań, poznawania nowych kolegów i koleżanek. Uczestnicy mieli szansę rozwinąć znajomość języka angielskiego, a także brali udział w różnorodnych zajęciach sportowych. Dzięki środkom zebranym w II edycji, w przyszłym roku na obóz wyjedzie co najmniej 40 dzieci!

Zachęcamy do poczytania o akcji “Hoover Table” oraz o pomocy humanitarnej, jaką prezydent Herbert Hoover niósł polskim obywatelom, w szczególności dzieciom: http://www.hoovertable.pl/

Źródło: www.krakow.pl

Zdjęcie: Bogusław Świerzowski, Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

Bądź Filantropem!