6. edycja Kampanii Kilometry Dobra ZAKOŃCZONA!

Finał 6. edycji Kampanii Kilometry Dobra odbył się 1-2 czerwca 2019 r. w 48 miejscowościach w całej Polsce. Łącznie zebraliśmy 1 260 385, 49 zł co daje 28,65 km DOBRA!

W tym roku zwycięzcą została Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” z kwotą 105 610,11 zł. Zbierali na leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego dla chorych dzieci z Warmii i Mazur. Na drugim miejscu z kwotą 100 000,00 zł uplasowała się SPONiA Węgrów – Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym. Przez długi czas zajmowali pierwsze miejsce w rankingu Kampanii. Mają największą ilość wpłat, wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem. Zachęcili do udziału znaczną część swojej lokalnej społeczności. W sprawozdaniach tegorocznej Kampanii zajmują pierwsze miejsce we wszystkich kategoriach podsumowań. Trzecie miejsce należy do Caritas Archidiecezji Białostockiej, zebrali 86 680,75 zł na zakup dwóch dostawczych samochodów do pomocy potrzebującym.

Wysoko w rankingu znalazły się Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W pierwszej dziesiątce jest aż 5 kół z Zamościa, Łęcznej, Przemyśla, Juszczyna oraz Bytomia. Dla części z nich był to pierwszy udział w Kampanii. Stowarzyszenia pokazały na co je stać, wykazując się dużą ilością pomysłów i stałą aktywnością.

Każda z organizacji będzie mogła w całości lub w części osiągnąć postawiony sobie cel. Efekty jakie przyniosła tegoroczna Kampania są bardzo widoczne. Złączyła pracowników organizacji we wspólnym działaniu, a przy tym powiększyła się o nowe grono odbiorców i darczyńców. Kampania kolejny raz przyczyniła się do szerzenia dobra i idei filantropii wśród ludzi!

Bądź Filantropem!