Polski Intytut Filantropii współorganizuje – wraz z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie, Urzędem Miasta Krakowa, Krakowskim Biurem Festiwalowym i AmCham Polska – projekt „Hoover Table”. Jest on wyrazem wdzięczności dla prezydenta Herberta Hoovera (1874-1964) i narodu amerykańskiego za pomoc humanitarną otrzymaną przez Polaków po I Wojnie Światowej.
W chwili odzyskania niepodległości w roku 1918 Polska była zniszczonym wojną krajem w ruinie, a miliony ludzi cierpiały głód i nędzę. Amerykanie nie zostawili nas wtedy samych, prośby Ignacego Paderewskiego o ratunek zostały przyjęte i wkrótce ruszyły do Polski transporty żywności, odzieży, leków i funduszy. Koordynatorem pomocy był późniejszy prezydent USA, Herbert Hoover, który zaangażował się osobiście w tę akcję i stał się wielkim przyjacielem Polski. Jedną z jego inicjatyw była zorganizowana w roku 1920 kolacja w nowojorskim hotelu Waldorf Astoria, na którą Hoover zaprosił 1000 biznesmenów. Wstęp kosztował 1000 dolarów, a poczęstowano ich dzienną porcją żywnościową polskiego dziecka wartą 22 centy. W czasie tej kolacji zebrano 3 miliony dolarów dla Polski.
Nawiązując do tego wydarzenia postanowiliśmy uruchomić projekt Hoover Table, w którym główną rolę grają krakowscy restauratorzy. Każda z restauracji, które przyłączyły się do projektu oznaczy u siebie jeden ze stolików proporczykiem akcji. Część wartości rachunków zapłaconych na posiłki zjedzone przy tych stolikach zostanie przekazana na ufundowanie udziału w obozach językowych dzieciom z krakowskich domów dziecka. Chcemy zebrać w ten sposób co najmniej 50 tys. zł, co pozwoli wysłać na obóz 25 uczestników.
Zapraszamy restauracje i firmy do przyłączenia się do kampanii, a wszystkich chcących wziąć udział w akcji do skorzystania z zaproszenia do Stolika Hoovera i wybranie się na obiad lub kolację z dobroczynnym przesłaniem.