Zbiórka charytatywna zamiast kwiatów na ślub

Państwo młodzi coraz częściej proszą swych gości o rezygnację z wręczania bukietów na rzecz innych upominków – wina, książek, kuponów totolotka. Zamiennikiem tradycyjnych wiązanek może być również zorganizowanie zbiórki charytatywnej na rzecz wybranej akcji lub organizacji charytatywnej.

W głowach narzeczonych planujących charytatywną zbiórkę z okazji ślubu może pojawić się obawa o reakcje gości na ten jeszcze mało rozpowszechniony trend. Dlatego najlepiej dokładnie wyjaśnić w zaproszeniu cel zbiórki oraz sposób zbierania datków, jak również ująć prośbę w takiej formie, aby goście czuli się zachęceni do wsparcia lecz nie zobligowani.

– Zdecydowaliśmy się, aby poprosić naszych gości o wsparcie fundacji zajmującej się prowadzeniem hospicjum dla dzieci – mówi Dominika, panna młoda w 2019 roku. – Mąż był z początku przeciwny zbieraniu datków do puszek, gdyż obawiał się o reakcję gości. Na początku planowaliśmy zbiórkę darów, jednak po rozmowie z panią z fundacji okazało się, że zbiórka pieniężna jest sposobem łatwiejszym oraz pozwoli organizacji na wykorzystanie środków w najefektywniejszy sposób. Prośbę o przekazanie datku do puszki zamiast na kwiaty umieściliśmy w zaproszeniu ślubnym razem z krótką charakterystyką wybranej przez nas fundacji.

Okazało się, że obawy przyszłego męża o reakcję gości były niepotrzebne. – Chcieliśmy postawić puszkę w sali weselnej razem z przypinkami z logo fundacji oraz ulotkami, które od niej otrzymaliśmy. Jednak w trakcie składania życzeń jeden z gości zapytał, gdzie można złożyć datki. Tym sposobem jedna z druhen trzymała puszkę do końca składania życzeń. Udało się zebrać piękną sumę – mówi Dominika.

Kobieta cieszy się, że zdecydowali się z mężem organizację zbiórki charytatywnej. – Pieniądze trafiły do fundacji, która daje miłość dzieciom nieuleczalnie chorym, często opuszczonym. Wiem, że te środki zostaną dobrze wykorzystane – dodaje.

Wszystkich narzeczonych, którzy rozważają przeprowadzenie zbiórki dobroczynnej na ślubie, zachęcamy do poszukania transparentnej fundacji, której działalność jest ważna i bliska sercom przyszłych małżonków. Następnie najlepiej skontaktować się z jednym z pracowników organizacji i ustalić z nim dokładny cel zbiórki oraz szczegóły współpracy.

 

Bądź Filantropem!