Nowa Kampania Polskiego Instytutu Filantropii

DomyDziecka.org dołączyły do Polskiego Instytutu Filantropii, stając się nową Kampanią fundacji. Portal został stworzony w 2006 roku przez Pavla Khmarę i w pierwszych latach korzystał z pomocy Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga. Zasięg projektu szybko się rozwinął, co sprawiło, że jego twórca zwrócił się do Polskiego Instytutu Filantropii o wsparcie. W ten sposób DomyDziecka.org stały się częścią PIF-u i uzyskały opiekuna biegłego w łączeniu potrzebujących z darczyńcami. Doświadczenia Kilometrów Dobra i Dobrego Testamentu będą teraz służyć nowej Kampanii. Dzięki staraniom Instytutu został nabyty darczyńca niebywałej liczby prezentów – firma Many Mornings podarowała domom dziecka aż 20000 par skarpetek.

Portal jest największą bazą informacji o polskich domach dziecka, gromadzi m.in. dane teleadresowe placówek. Dodatkowo zbiera i uaktualnia bieżące przepisy prawne dotyczące adopcji. W przyszłości Kampania chce zaoferować domom dziecka bezpłatne stworzenie własnej strony internetowej, na której mogłyby informować o aktualnych wydarzeniach, działaniach, wyjazdach i potrzebach. Dzięki portalowi pomaganie placówkom opiekuńczo-wychowawczym jest prostsze, ich potrzeby są jasno określone,
a dotarcie do konkretnych instytucji łatwiejsze.
Dzięki Fundacji Polski Instytut Filantropii DomyDziecka.org otrzymają pomoc w zakresie obsługi wpływających darowizn i w organizowaniu zbiórek finansowych.

DomyDziecka.org można wspierać dwojako:
– pomagając finansować działalność portalu – poprzez wpłacanie pieniędzy na konto o numerze:
63 1750 0012 0000 0000 3100 5892
– przekazując pieniądze dla placówek opiekuńczo-wychowawczych – poprzez wpłacanie pieniędzy
na konto o numerze:
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607

Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w polskich domach dziecka przebywa obecnie 19 517 dzieci, natomiast 56 986 znajduje się w rodzinach zastępczych. Wszystkie te dzieci są adresatami naszej Kampanii.
Wspólne działanie wielu organizacji społecznych usprawnia oraz upraszcza wszystkie mechanizmy, sprawiając, że pomaganie staje się prostsze. Ta idea łączy DomyDziecka.org oraz Polski Instytut Filantropii i w myśl tej zasady działają już razem, by dobroczynność stała się jeszcze efektywniejsza.

Bądź Filantropem!